معرفی و دانلود کتاب تعبیر خواب ابن سیرین و دانیال پیغمبر و حضرت امام جعفر صادق ع ابوالفضل حبیش بن ابراهیم تفلیسی کتابراه

مثلا می‌­توانید یک دفتر کنار تخت بگذارید تا بلافاصله بعد از بیدار شدن جزئیات خواب خود را در آن یادداشت کنید. از سوابق تاریخی چنین برمی­‌آید که گذشتگان آن را پیامی از طرف خدایان یا ابزاری برای پیش­‌بینی آینده می­‌دانستند. ممکن است نشان دهد که لازم است در قضاوت یک فرد یا یک چیز تجدید نظر کنید.

ممکن است نشانه‌ی این احساس باشد که از روی اجبار، تهدید یا ارعاب مجبور شده‌اید کاری انجام دهید. می تواند نشانه‌ی احساس مخفی شدن، کنارآمدن، یا عقب نشینی کردن باشد. ممکن است نشان‌دهنده‌ی بار عظیمی باشد که در زندگی واقعی شما مسئول آن هستید. می تواند نشانه‌ی اقتدار یا زنجیره‌ای از فرمان‌ها در زندگی‌تان باشد. ممکن است نشانه‌ی اشتیاقی ناخودآگاه به ادامه‌ی یک رابطه با یک فرد خاص باشد. ممکن است نشانه‌ی جای درون‌تان باشد که احساسات شما نسبت به خانواده را در خود نگه داشته است.

کتاب فرهنگ‌نامه خواب و رویا به روش یونگ

در اکثر موارد این خواب‌ها واقعا نشان‌دهنده‌ی مسیر زندگی‌تان هستند. خواب‌های مربوط به مسافرت می‌توانند هم معنی مثبت داشته باشند و هم معنی منفی. گاهی آن‌ها به معنی آن هستند که سعی دارید به اهداف‌تان برسید، اما بسیاری از اوقات این خواب‌ها ممکن است نشانگر دشواریی‌هایی باشند که به آن‌ها دچار می‌شوید. موش در خواب معانی بسیاری دارد و به موقعیت و محتوای خواب و ارتباط شخصی فرد با آنها بستگی دارد. آتش در خواب می‌تواند معانی مختلفی داشته باشد و به آن‌چه در زمان خواب و در بیداری تجربه می‌کنید بستگی دارد.

 • به همین خاطر است که روانشناسان برای شناخت واقعیت‌های ذهن انسان‌ها برای تعبیر خواب ارزش بالایی قائل هستند.
 • طبق تئوری­‌های فلسفی، رویا به پردازش افکار، عواطف و تجارب دشوار کمک می‌­کند تا سلامت روان­شناختی فرد هنگام بیداری افزایش یابد.
 • به تصاویر خیالی، که گاهی با روایت مشخص و گاهی بدون روایت، هنگام خواب دیدن در ذهن فرد نمایش داده می‌­شود، رویا می‌­گویند.
 • اگر در خواب ببینید که گردو با پوست سبز خریداری می‌کنید،تعبیر آن این می باشد که از طریقی نامشروع مالی به دست آورده و با آن وسایل خانه خود را نوسازی خواهید کرد.
 • دسته دیگر باور دارند رویا به مغز اجازه می‌­دهد تا خطر را شبیه­ سازی کند تا در آینده بهتر بتواند از خود محافظت کند.

به عبارت امروزی‌تر اگر در خواب خود دیدید که مشغول بازی و سرگرمی با گردو هستید، به تخلیه کارما نیاز دارید و بهتر است این کار را با روش‌های مرسوم مانند مدیتیشن، کمک به خیریه، رفتن به طبیعت و… انجام دهید. چنین خوابی ممکن است نشان دهنده احساس گرفتار شدن در یک روتین، موقعیت یا رابطه ای باشد که به نظر خارج از کنترل است. ممکن است فرد در زندگی بیداری این احساس را داشته باشید که نمی‌تواند از زیر بار مسئولیت‌های خود فرار کند یا در یک چرخه بی پایان گیر کرده است. هنگامی‌که در یک کابوس خواب می‌بینید، به این معنی است که شما در حلقه ای از ترس و اضطراب گیر کرده اید و احساس می‌کنید هرگز نمی‌توانید از مشکلات خود فرار کنید. ناخودآگاه شما می‌داند که مشکلی وجود دارد و می‌توانید آن را برطرف کنید. این احتمال نیز وجود دارد که دیدن خواب در خواب تعبیر به این می‌شود که شما مطمئن نیستید که چه چیزی واقعی است و چه چیزی نیست.

بیداری کاذب: به چه معناست؟

اگر در خواب ببینید که گردو با پوست سبز خریداری می‌کنید،تعبیر آن این می باشد که از طریقی نامشروع مالی به دست آورده و با آن وسایل خانه خود را نوسازی خواهید کرد. پس اگرچه تاکنون توضیح منطقی برای این مسئله پیدا نشده اما نمی‌توانیم آن را انکار کنیم. آنلی بیتون نویسنده و روانشناس اروپایی نگاهی دقیق‌تر به تعابیر خواب دارد. وی با استفاده از تعابیر شرقی و مذهبی و همچنین با تکیه بر اصول روانشناسی و مطالعه ضمیر نیمه هشیار آدمی، تعبیر خواب گردو، را به شکلی دقیق‌تر بیان می‌کند.

انواع خواب”چرت ” حالتی است بین خواب و بیداری و زمان کوتاهی دارد. پدید می آید که گهگاه رویایی نیز در پی دارد و جالب است که در هنگام بیداری با خود می گوییم، در این مدت کوتاه، من چگونه به این مکانها رفتم و مسائل بسیاری برایم اتفاق افتاد؟ که این موضوع هم از شگفتیهای عالم خواب است. اما این به این معنی نیست که فقط در این زمانها است که رویا صادق است بلکه بیشتر خواب های صادق در این زمانها دیده می شود. حتی در بعضی متون آمده است که شب‌هایی از ماه خواب باطل ، شب‌هایی خواب کاملاً درست ، شبهایی درست است اما با تأخیر به وقوع می‌پیوندند و بعضی شب‌ها خواب،تعبیر برعکس دارد. این سایت بسیار مختصر و مفید از تعبیر خواب نوشته و برای دیدن تعبیر خواب خود بر روی حروف الفبا شما باید کلیک کنید. ۲ ایراد اساسی این سایت این است که به وسیله گوشی، کار کردن با این سایت دشوار و برای کلیک بر روی حروف الفبا حتما باید بر روی خود نوشته کلیک کنید نه خود خانه این موضوع کمی کار را سخت می‌کند.

۱۸۰ از دست دادن قرار مهم

می‌تواند نشانه‌ی ارتباط تله‌پاتی یا پیغامی از یک فرد دیگر باشد. معنی جاهرات در خواب به ارتباطات شخصی فرد با آنها و آرایش آن قطعه‌ی جواهر بستگی دارد. به آن قطعه‌‌ی جواهر (حلقه، گردنبند و غیره)، فلزش (نقره، طلا، و غیره) و سنگ قیمتی خاص و رنگ آن (آمیتیس، الماس، یاقوت کبود) دقت کنید. انسان‌ها سگ را بیش‌تر از سایر حیوانات در خواب می‌بینند.به خاطر همین همراهی هزاران ساله‌ی سگ‌ها با انسان است که برای بسیاری از آدم‌ها، دیدن سگ در خواب در واقع با رابطه‌ای در زندگی واقعی در ارتباط است.

 • پیامبر (ص) و امام صادق (ع) راست ترين خوابها را خواب روز (خواب قيلوله ـ حدود يك ساعت قبل از اذان ظهر) و نيز خواب سحر ذكر كرده‌اند.
 • البته این تمام ماجرا نیست؛ چرا که خواب شما می‌تواند روایت‌های مختلفی با جزئیات متفاوت داشته باشد.برای درک دقیق خواب‌های خود، بهتر است به جزئیات خواب نیز توجه داشته باشید.
 • اگر در خواب، درخت گردو یا نهال گردویی ببینید که در اطراف شما قرار دارد و شما نسبت به آن عکس العملی نشان نمی‌دهید، این می‌تواند نشانه‌ای برای رخ دادن اتفاقات خوشایند در پیرامون شما باشد.
 • دیدن جعبه در خواب به این معنی است که شما حس می‌کنید چیزی از شما پنهان شده‌است.
 • هدف از مضمون این رویا ایجاد فضا برای چیز جدیدی است که قرار است از راه برسد.

این مجموعه تعبیر خواب کامل بر اساس حروف الفبا و سپس موضوع اصلی خواب شما دسته بندی شده است و بنابراین می‌توانید به سادگی موضوع مورد نظر خودتان را جستجو و مشاهده کنید. گربه حیوانی آرام و اهلی است و قابل تربیت که قدرت خوپذیری فراوان دارد. حس وفاداری او ضعیف است ولی نسبت به بچه‌های خود به شدت عشق می‌ورزد و دیده شده که برای دفاع از بچه‌ها جان خویش را به خطر افکنده است.

در برخی موارد، افراد ممکن است رویاهای بیداری کاذب را تجربه کنند زیرا در تلاش برای به خواب رفتن یا در خواب ماندن هستند، روندی که می‌تواند منجر به احساس گیجی یا سردرگمی ‌در هنگام بیدار شدن شود. برخی دیگر ممکن است به دلیل اختلالات زمینه ای سلامت روان مانند اضطراب یا افسردگی، رویاهای بیداری کاذب ببینند. همچنین ممکن است خواب‌های بیداری کاذب از عوارض جانبی برخی داروها باشد. تعبیر چنین اتفاقی در خواب و رویا می‌تواند شروع جدیدی در زندگی شخصی، شغلی یا جنبه دیگری از زندگی بیداری شما باشد. همانطور که قبلاً گفته شد خواب و رویا ممکن است هشداری از ضمیر ناخودآگاه شما برای توجه به چیزی باشد که در زندگی بیداری‌تان نادیده می‌گیرید.

از نقطه نظر روانشناسی دیدن خواب زیارت به این معنی است که دوست دارید در زندگی واقعی به همراه دیگران به اهدافی برسید تا از نظر عاطفی به یک‌دیگر نزدیک‌تر شوید. خواب طلا می‌تواند نماد ارزش‌های درونی شما و تمام چیزهایی باشد که در زندگی‌تان عزیز می‌دارید. اگر خواب عشق و عاشقی می بینید، می توانید این خواب را با عشق به خودتان یا عشق به دیگران در ارتباط بدانید. اگر در زندگی واقعی خود در حال پشت سر گذاشتن مرحله ای هستید که در آن چگونه عشق ورزیدن به خود را یاد می گیرید، پس احتمال دیدن عشق و عاشقی در خواب شما زیاد خواهد بود. از آن‌جایی که یک سوم روز خود را در تختخواب می‌گذرانیم جای تعجب ندارد که درباره‌ی آن خواب ببینیم.

چنین خوابی ممکن است شامل عناصری از زندگی فعلی فرد باشد، اما اغلب شامل عناصر سورئال یا غیرممکن نیز می‌شود. این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که فرد فکر می‌کند از خواب بیدار شده است اما هنوز حالت خواب را دارد. این پدیده ممکن است چندین بار اتفاق بیفتد و باعث شود فرد احساس سردرگمی، ناامیدی و وحشت کند. فردی که در خواب است ممکن است احساس کند که در یک حلقه گیر کرده یا در رویایی در رویا گرفتار شده است.

گاه باشد نیز که انسان خواب ها می بیند که واقعه مطابق آن اتفاق نمی افتد. از دیگر رویاهای صادقه که در قرآن ذکر شده، می توان به رویای حضرت یوسف اشاره کرد که در آن ۱۱ ستاره، ماه و خورشید برایش سجده می کردند و پدر وی حضرت یعقوب آن را به درستی تفسیر کرد. اگر خواب روباه ببینید، نباید آن را نادیده بگیرید چون ممکن است گویای چیزهایی در رابطه با زندگی واقعی‌تان باشد که ممکن است در آینده برای‌تان رخ بدهند. خواب‌های مربوط به روباه معمولا به شما هشدار می‌دهند به هر کسی اعتماد نکنید چون ممکن است در بین آن‌ها دوستان دغل‌بازی باشند که اطراف شما را پر کرده‌اند، همچنین می‌تواند به معنی آن باشد که در حال حاضر به شدت احساس تنهایی می‌کنید.

تعبیر خواب

شاید درتلاش هستید آن‌چه را در شریک زندگی‌تان دوست دارید و تحسین می‌کنید به عنوان هویت جنسی خودتان برگزینید. غرق شدن در خواب‌ نماد یک موقعیت طاقت‌فرسا در زندگی فردی است که این خواب‌ را می‌بیند. این موقعیت خاص ممکن است فرد را در دریایی از احساسات پرتنش ناشی از یک رابطه‌ی جدید، کشمکش شخصی یا ضربه‌ی روحی-روانی که اخیرا رخ داده‌است، غرق کرده باشد. از آنجایی که در دوران بارداری زن باردار یک هویت تازه را در خود می‌پرورد، حالات روحی و همچنین ضمیر نیمه هشیارش شکلی تازه به خود می‌گیرند و به همین جهت نیز تعبیر خواب برای یک زن باردار می‌تواند متفاوت باشد.

 • یک مرد در خواب می‌تواند نشان‌دهنده‌ی چیزهای زیادی باشد و به زن یا مرد بودن خودتان بستگی دارد.
 • در کنار این روایات تعبیر خواب گاهی اوقات هم بر اساس تجربه‌های پیشین اتفاق می‌افتد.
 • خوابهای مربوط به از دست دادن جشن عروسی، پرواز یا هر رویداد خاص دیگری در آدم‌هایی که زندگی پر سرعت و پر استرسی دارند کاملا عادی و معمول است.
 • معنی جاهرات در خواب به ارتباطات شخصی فرد با آنها و آرایش آن قطعه‌ی جواهر بستگی دارد.
 • اگرچه در حالت خواب رم، بدن کاملاً در شرایطی مشابه بیداری قرار دارد اما شما در یکی از عمیق‌ترین مراحل خواب هستید.

خواب هواپیما، مانند خواب‌های مربوط به تمام حالت‌های حمل‌ونقل، ممکن است به مسیر زندگی شما، سرعت حرکت‌تان، و میزان کنترل شما بر زندگی اشاره داشته باشد. دقت کنید که هواپیما در حال انجام چه کاری است، شما که هستید و مقصدتان کجاست. اگر در خواب ببینید که غذایی با گردو درست کرده اید که دیگران دوست دارند، به معنای آن است که ایده مالی و تجاری در سر دارید که مورد توجه همگی قرار خواهد گرفت. همچنین اگر در خواب ببینید که کسی غذای شما را نمی‌خورد، به معنای آن است که پس از رنج و سختی فراوان، ایده تجاری شما با شکست مواجه خواهد شد.

باید دانست که خواب دیدن در اختیار آدمی نیست؛ بر ‌این اساس اگر شخصی خود را در بهشت در میان خیل فرشتگان دید، امّا رفتار و کردارش خلاف شریعت بود، با دیدن چنین خوابی در شمار نیکان و صالحان قرار نمی‌گیرد. همچنین اگر شخصی خود را در میان آتش جهنّم دید، این شخص با دیدن این خواب در شمار فاسقان و کافران قرار نمی‌گیرد. مردان خدا در هنگام ذکر و توجه به مبدا آفرینش، لحظات و گاه دقایقی کوتاه در این حالت قرار می گیرند. آنها در اثر جدا شدن از عالم ماده، در عالم روحانی، مشاهداتی دلپذیر دارند که بعد از بیدار شدن، قادر هستند تا سخنان الهام گونه ای را که در آن مدت خلسه به گوش جان شنیده اند، یادآور شوند.

تعبیر خواب

سوسک‌ها در خواب می‌توانند معنی‌های مختلفی داشته باشند و به نوع سوسک، جایی که هست و ارتباط شخصی فرد با آنها بستگی دارد. عنکبوت در خواب می‌تواند نمایان‌گر چیزهای گوناگونی باشد و به حس شما نسبت به عنکبوت مقالات تعبیر خواب بستگی دارد. اغلب اوقات عنکبوت به جنبه‌های انرژی زنانه مرتبط است و از این رو ممکن است نشان‌دهنده‌ی زنی در زندگی‌تان باشد. هم‌چنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی انرژی زنانه یا جنبه‌ای دیگر در درون خودتان باشد.

تعبیر خواب

فروید می‌گه هر خوابی در مورد تحقق یکی از آرزوهای و خواسته‌های انسانه. آرامشی که در خواب شخص خوابیده دارد به اون اجازه ابراز خواسته‌های سرکوب شدش رو می‌ده. البته مشکلاتی که تو تحقق خواسته‌ها وجود داشته باشه ممکنه خواب رو ناخوشایند بکنه.

 • با پیشرفت علم کتاب‌های روانشناسی زیادی در مورد خواب‌های شب نوشته شده.
 • می‌تواند نشان‌دهنده‌ی جنبه‌ای از شما باشد که در جستجوی حقیقت است.
 • همیشه قرار نیست خواب‌های شما تعبیر شوند؛ گاهی اوقات حتی دو نفر خواب یکسانی می‌بینند اما تعبیر خواب آن‌ها متفاوت خواهد بود.
 • به پویایی و روابط بین فردی در این خواب و تفاوت آنها با زندگی واقعی دقت کنید.
 • به عنوان مثال چیدن گردو از درخت در خواب تعبیری متفاوت دارد و به معنای نزول بلایی غریب الوقوع است.

Izaiah Harrison

سازمان دهنده کل مبشر موسیقی شیطانی. گیک قهوه. خالق برنده جایزه متعصب الکل مزاحم عمومی

تماس با ما
این وب‌سایت محتوا را با استفاده از هوش مصنوعی و داده‌های اینترنتی تولید می‌کند و از صحت محتوای ارائه شده مبرا است و از استفاده از آن تشویق نمی‌کنیم.